7 Adımda Dijital Dünya Terimlerini Anlamak

0

Hazır giyim, kendini teknolojiden asla soyutlamadan gelişen bir sektör ve bu gelişim e-ticaret ile perakende satış alanlarına hemen yansıyor. Değişen üretim ve tüketim alışkanlıkları, yeni yöntemlerin doğmasını sağlıyor ve ufukta maksimum fayda için çalışan bir hazır giyim sektörü görünüyor.

AI Yapay Zeka

Eğer bir marka, kullanıcılarıyla iletişime geçerken yapay zekadan faydalanmıyorsa, çoktan geride kalmış demektir. Yalnızca yeni üretim modelleri, stok kontrolleri ve giyilebilir teknolojiler için değil, üretilen algoritmalar sayesinde insanların tercihlerini tahmin etme konusunda da tüm markaların ihtiyacı konumunda.

AR Artırılmış Gerçeklik

Bir ürünü almadan, hatta bırakın almayı daha giymeden bile deneyebilme fikri, çekici değil mi? Artırılmış gerçeklik teknolojileri, hazı giyim sektöründe müşteri deneyimini en iyi seviyeye çekmeyi ve orada tutmayı hedefliyor. Doğru kullanıldığında üründen memnuniyetsizlik oranını oldukça düşüren AR, modern dünyanın vazgeçilmezleri arasında.

Blockchain

Alışveriş yaparken güvenlik, her zaman önceliklerden biri. Blockchain teknolojisi sayesinde tüm alışveriş deneyimi kayıt altına alınıyor ve alışveriş, ürün güvenliğinden etik üretime kadar müşterilerin aklında hiçbir soru işareti bırakmayacak şekilde gerçekleşiyor.

İçgüdüsel deneyim

Deneyim türlerinin en yenilerinden sayılabilecek içgüdüsel deneyim, markaların müşterilerini en iyi şekilde anlamasına olanak tanıyabilir. Karşı tarafla duygusal bir bağ kurulabildiği noktada işe yarar verile sunabilen bir teknolojiler, yakın gelecekte karşımıza daha sık çıkmaya başlayacak.

Ses arayüzü

Sesimizi kullanarak alışveriş yapabilmek, çağımızın en bük gerekliliklerinden birine hizmet ediyor: Böylesi çok daha hızlı oluyor. Onlarca tuşa basıp kademe kademe bir alışveriş, yoğun hayat temposunda bizi zorlayabiliyor, bu noktada da sesli komutları kullanmak cazip geliyor.

Temassız ödeme

Temassız ödeme, hayatımıza son yıllarda giren ama en hızlı benimsediğimiz teknolojilerden biri. Parola unutma derdi olmadan, daha hızlı bir alışveriş herkesin tercihi. Hazır giyim de dinamik temposuyla temassız ödemenin en ihtiyaç duyulduğu ve verim alınan sektörlerden biri.

z tanıma teknolojisi

z tanıma denince akla sadece bilimkurgu filmleri ya da üst düzey güvenlikli şirketler gelmesin. Teknolojinin önlenemez yükselişi sayesinde yüz tanıma, hazır giyim sektöründe de önemli bir araç haline geldi. Müşterilerin alışveriş deneyimlerinden anlamlı bir veri elde edebilmek için de biçilmiş kaftan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here