Alışverişte Instagram’ın Rakibi Snapchat

0

Alışveriş modellerini ve sosal medyayı kullanma şeklimizi değiştiren bir tek Instagram değil. Bir zamanlar en büyük rakibi olan Snapchat de elbette bu sırada boş oturmuyor.

Aslında Snapchat’in attığı adım kökten bir yenilik anlamına gelmiyor, çünkü bazı influencer ve markalar zaten ekranı kaydırarak ürünlerin satışını sağlıyorlardı. Yeni özellik ise Snapchat profili içinde bir mağaza açabilme yetkisi tanıyor. Özellik ise Shopify tarafından destekleniyor. Henüz bu yeni uygulama güvenlik, data koruma yasaları ve gizlilik gibi nedenlerden dolayı sadece Birleşik Devletler’le sınırlı. Dünya genelinde ise alışverişin sonlanması için Snapchat, kullanıcısını doğrudan markanın web sitesine yönlendiriyor.

Kylie Jenner’ın Snapchat sayfası

6 Haziran’da kullanılmaya başlanan bu uygulama ile şu anda profilinde bir mağaza açabilecek hesaplar arasında tüm dünyanın yakından tanıdığı “dijital ünlüler” yer alıyor. Hesaplar şu şekilde: Kylie Jenner (Kylie Cosmetics); Kim Kardashian (KKW Beauty); Shay Mitchell (Béis); Spencer Pratt (Pratt Daddy Crystals); Bhad Bhabie (BHADgoods).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here