Balenciaga ve Hermès de 2019 İlk Çeyrek Grafiklerini Açıkladı

0

Gucci, Saint Laurent ve Bottega Veneta’nın 2019’un ilk çeyreğinde hangi pazarda ne kadar büyüdüklerini daha önce açıklamıştık. Satış ve kazanç grafiklerini açıklayan markalara iki isim daha eklendi bu hafta: Balenciaga ve Hermès.

Balenciaga’nın bu ilk aylarda ne kadar kazanç sağladığı ya da ne kadar büyüdüğü belirtilmese de, CEO Cedric Charbit’nin açıklamalarına göre 2019 sonuna ulaştığımızda marka 1 milyar euro bandını geçmiş olacak. Bu da Kering çatısı altındaki markalar sırlamasında Balenciaga’yı üçüncülük için Botega Venetta ile yarışa sokacaktır. Zira Botega Venetta’nın geçtiğimiz yılki değeri 1.1 milyar euro değerindeydi. Balenciaga her ne kadar büyüyecek olsa da aslında kazancı Gucci’nin sadece online satışlardan elde ettiği 1 milyar euro’yla eşitlenmiş olacak günün sonunda. François-Henri Pinault ise markanın başarısını milenyallere ve erkek müşterilerine bağlıyor. Bu yüzden büyümedeki hızı korumak için deri aksesuar grubu ve erkek giyime daha fazla eğileceklerini söyledi.

Hermès ise ilk çeyreği yüzde 12.5 bir büyümeyle kapadı. Tıpkı Gucci’de olduğu gibi Hermès’in satışlarının büyük çoğunluğu da Çin kaynaklı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here