TÜRKİYE MODA ENDÜSTRİ ALANI

BİZ

Söz uçar yazı kalır…

Ana misyonu dijital dönüşümü ve kavramlarını moda ekosistemine doğru aktarmak olan Fashion System’ın baslı bir dergi olarak da yayınlaması kimilerine tezat gelebilir. Üstelik her şeyin dijital ortamda hızlıca tüketildiği bir zamanda…

Aslında bu ‘‘düz bakışı’’ biraz derinleştirmekte fayda var. Günümüzde her şey dijitalleşiyor, bilginin dolaşımı çok hızlı oluyor, yayılma alanı sınırsız olarak kabul ediliyor. Bunlar doğru. Fakat her şeyin bu kadar ‘‘fazla’’ olduğu sanal dünya aynı zamanda bilgi çöplüğü de oluşturuyor. Her şey çok hızlı üretilip çok hızlı tüketiliyor, ekrandan saniyeler içinde akıp gidiyor.

Zamanın ruhunu yakalayan, uzmanlaşmış, doğru ve kaliteli bilgileri barındıran, hitap ettiği veya temsil ettiği insanlara ilham verebilen basılı yayınların bugün çok daha değerli olduğu kanısındayız. Dünyada çokça örneği var…

Fashion System’ı, Türkiye hazır giyim ve moda endüstrisinin dijital dönüşüm süreçlerine entelektüel katkıda bulunarak, yol ve yöntemler konusunda bilgi kaynağı oluşturmaya çalışan ve Made in Turkey algısını artırmayı amaçlayan, çok boyutlu bir iletişim platformu olarak tasarladık.

Günlük haber ve verileri fashionsystem.com sitemizden anlık olarak yayınlayacağız. Fashion System dergi, üç ayda bir fikir dergisi olarak masanızda olacak. Ayrıca platform bünyesinde yılda iki kere, Türkiye hazır giyim endüstrisini tanıtım amacıyla içeriği İngilizce oluşturulacak bir dergi de hazırlanacak. Tabii bir sosyal medya kanallarımız da var: Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube üzerinden de moda ekosisteminde yer alan bütün bileşenlerimize ulaşacağız. Haftalık newsletter’lar veya etkinliklerle de takipçilerimizle buluşmaya devam edeceğiz.

Fashion System platformu olarak, Türkiye’de moda ekosistemi içerisinde yer alan yaratıcı endüstrilerin kendilerini ifade etmeleri, işlerini sergilemeleri, düşüncelerini sansürsüz ifade edebilmeleri için de bir zemin olmak istiyoruz.

Çünkü farkındayız ki, özgün düşünce ve hayalgücü olmadan sadece günlük işlerin yapılması bizi ileri götürmez, kısırlaştırır.

Katma değer üretmek için hayal etmek, tasarlamak ve özgür düşünebilmek gerekiyor. Yaratıcı endüstrideki gençlere kendilerini ifade edebilecekleri alanlar oluşturabilmek de öncelikli amaçlarımızdan biri.

Bunun için katılımcılık şart. Fashion System platformu katılımcılığa açık bir platform. Bu sisteme değer katabilecek her türlü fikir ve görüşe açığız. Yeter ki bizimle paylaşın…

Üye Olun!

En son haberler, trend raporları ve analiz yazıları ile hem yerel hem de global moda
endüstrisinin sahne arkasını keşfe çıkıyoruz.
KAYDET
close-link
Click Me