Boyner ve Mayhoola Cephesinde Ayrılık

0
Boyner Holding'e ait Beymen

Boyner Holding, Katar merkezli Mayhoola ile finansal ortaklıklarını Boyner Perakende’nin mevcut şirket portföyünü paylaşarak sonlandırdı. Süreçin tamamlanması içinse haziran ayı bekleniyor.

Boyner’den yapılan açıklamaya göre; mutabakat çerçevesinde Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’in tamamı Boyner Holding’in olacak.

Beymen’in yüzde 97’si  Mayhoola’ya geçti

Beymen ve AY Marka Mağazacılık’ın (bünyesinde Network, Que ve Divarese gibi markalar bulunuyor) yüzde 97 oranındaki çoğunluğu ise Mayhoola’ya geçecek.Mutabakat öncesinde Mayhoola’nın Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları AŞ’de yüzde 54, Boyner Holding’in ise yüzde 42.8 oranında payı bulunuyordu.

Böylece Boyner Holding ve Mayhoola Mayıs 2015’te başlayan finansal ortaklıklarını, bünyesinde Boyner Büyük Mağazacılık, Beymen Mağazacılık, AY Marka Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’i barındıran Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.’nin şirket portföyünü paylaşarak sonlandırıyorlar. Anlaşma kapsamında Boyner Holding tercihini en büyük Grup şirketi Boyner Büyük Mağazacılık ve Grubun köklü geleneğini temsil eden Altınyıldız’dan yana kullanırken, Mayhoola da içinde Valentino, Givenchy ve Balmain gibi markaları barındıran global lüks portföyüne Türkiye’nin en büyük lüks ve moda şirketi Beymen ile Network’ü ekleyecek.

Mayhoola’nın ise 2015’ten bu yana Boyner Grup’a yaptığı yatırımlar ve yapılacak anlaşma sonrasında Beymen ve AY Marka Mağazacılık’ı devralması Türkiye lüks perakende ve moda sektörüne bugüne kadar yapılan en büyük yabancı yatırımı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here