Hermès Milenyallere Erişmek İsterse

0

Ulaşılması güç Birkin çantalarla markanın değerini artıran Hermès artık başka ürünleriyle de anılmak istiyor. Mesela 6 bin dolarlık bel çantası ve kaykaylarıyla.

182 yıllık bir geçmişe sahip olan köklü moda evi geçtiğimiz günlerde New York’un ünlü Meatpacking bölgesinde yeni mağazasını açtı. Seçmiş oldukları ‘mahalle’ markadan beklenilen bölgeden oldukça uzak olmakla beraber iç dekorasyonu ve satışa çıkaracakları ürünlerle de yepyeni bir Hermès fikrine soyunduklarının sinyalini veriyordu. Zaten yapılan açıklamaya göre bu yeni üs, yakın zamanda açılacak diğer Hermès buluşma noktalarının bir ön izlemesi niteliğinde.

Hermès

Kodlara sadık kalınarak sadece imajı gençleştirerek hazırlanan yeni koleksiyonun asıl amacı yeni jenerasyonu ve milenyalleri de markaya doğru çekmek ve bilinirliğini yaygınlaştırmak.

Hermès USA başkanı Robert Chavez “Fikir farklı bir şey yapmak ve eğlenceli olmak ve tabi ki insanları şaşırtmak amacıyla geliştirildi. Wow etkisi yaratmak istedim. ‘Demek Hermès kayak da yapıyor, ha’ desinler istedik” şekilde anlatıyor yeni girişimlerini.

Hermès

Rakipleri sokak modasının yükselen yıldızı sneaker’larla gençlerin kalbini fethederek markaların kasalarını doldurmasına yardımcı olurken bakalım Hermès’in yeni hamlesi milenyal ve z jenerasyonun kalbini nasıl çalacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here