H&M Üretim Bilgilerini Paylaşma Kararı Aldı

0

22 – 28 Nisan tarihleri arasında devam eden Fashion Revolution Week sırasında H&M şeffaf politikalar ve sürdürülebilir olmak konusunda yeni adımlar atacağını duyurdu.

H&M oluşturduğu yeni protokol sayesinde müşteriler kumaşların tedarik edildiği yer, koleksiyonlarda kullanılan materyallerin hangi şartlar altında üretildiği ve üretim fabrikaları konusunda bilgilendirilecek.

Markanın sürdürülebilirlik departmanının başında olan Isak Roth’un yaptığı basın açıklamasına göre H&M küresel ölçekte böyle bir adım atan ilk büyük marka. “ Transparan politikaları takip ederek ve ürünlerimizin yapımı konusunda müşterilerimizi bilgilendirerek endüstrideki çıtayı yükseltip, insanları daha sürdürülebilir ürünler satın almaları konusunda teşvik ediyoruz.”

Peki sistem nasıl işliyor?

H&M’in aldığı yeni karar henüz sadece 47 farklı noktada yürürlüğe girdi. Bunun için öncelikle telefonunuza H&M aplikasyonunu indirmeniz gerekecek. Mağazada ürün barkodunu telefonunuza okuttuğunuz sırada ise bilgilere erişebileceksiniz.

Bu adım ne anlama geliyor?

Dünyayı kurtarmak, sürdürülebilir olma fikrini herkese benimsetmek adına daha çok yol kat etmemiz gerekiyor. Ancak süreç pozitif ölçüde ilerliyor. 2018’de H&M tarafından üretilen ürünlerin yarısından fazlası geri dönüştürülmüş materyallerden oluşturulmuştu. Bir önceki yıl ise bu oran yüzde 35 civarındaydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here