H&M ve Conscious Exlusive Fikrine Yakın Bakış

0

Henüz adımları çok büyük olmasa da hızlı moda markalarının en popüler üyelerinden H&M birkaç sezondur sürdürülebilir koleksiyonlar ve inovasyonlarıyla değişime katkıda bulunuyor.

İşin felsefesi çok kolay aslında. Doğanın verdikleriyle yetinmek, bir maddeyi olabildiğince farklı alanlarda kullanmayı öğrenmek. Sırf bu şekilde okuyunca bile yaratıcı ve özgün çözümlerin üretilebileceği fikri hoşumuza gidiyor .

Dünyada bir milyar tonu aşkın muz çöpü varsa neden israf edelim ki bunu? H&M de böyle düşünmüş olmalı ki yeni koleksiyonu bize muz ve ananas bileşenlerinden hazırlayarak sunuyor. Koleksiyonda kullanılan en temel maddeler şunlar: Ananas yapraklarından elde edilen Pinatex, yosun ve tatlı suların olduğu yerlerden ulaşılabilen esnek Bloom ve narenciye atıklarından oluşan Orange Fiber. Koleksiyonlar; %100 organik pamuk, Tencel ya da geri dönüştürülmüş polyester gibi sürdürülebilir kökenli malzemelerle modern tasarımları buluşturarak oluşturulmuş.

H&M Kreatif Danışmanı’ı Ann-Sofie Johansson ise koleksiyonu şu şekilde özetliyor. “Bu koleksiyonda doğanın güzelliğini keşfettik ve bunu baskılar, ferah silüetler, vurucu renk paleti ve özenli ayrıntılarla yansıttık. İddialı oldukları kadar kullanışlı olan, yüksek performanslı, güzel ve moda parçalar üretmek amacıyla yeni bitki bazlı sürdürülebilir materyaller sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here