Kim Kardashian’ın Yeni Koleksiyonu Olay Yarattı

0

Bildik yollardan bir kez daha geçmeye gerek yok, ancak Kim Kardashian’ın Paris Hilton’un kişisel asistanlığı yaptığı günler 2000’lerin başında kaldı. Bugün Kim K olarak adlandırdığımız hanedanlığın altında sansasyonlara neden olan güzellik markası, video oyunları ve televizyon programları yer alıyor.

Kardashian bu hafta ise yeni macerasını Instagram aracılığıyla duyurdu. Yeni markası Kimono ve ilk koleksiyonu dokuz farklı ten renginde ve XXS’dan 4XL’a kadar uzanan geniş bir skalada tasarlanmış. İç çamaşırı ve spor giyimden oluşan koleksiyon aslında sunduğu çeşitlilik ve tüm müşteri kitlelerine hitap etmesi nedeniyle ilk önce övgüyle karşılanmıştı.

Ancak markanın adı, Kimono Japan fanları tarafından hoş karşılanmadı ve bir olay yarattı. Kardashian, sosyal medyada Japon kültürüne saygısızlık yaptığı gerekçesiyle negatif yorumlarla karşılaştı.

Asıl tartışmamız gereken konu bu noktada başlıyor. Kardashian’ın ismiyle bir oyun oynayarak yarattığı Kimono neden Japonlara saygısızlık olarak kabul ediliyor? Ve en başta böyle bir tepkinin gelebileceğini düşünerek farklı bir isim mi koymalıydı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here