LCW Sense uygulaması

LC Waikiki 2017 yılında görme engelliler için mobil uygulama geliştirerek mağazalarda satılan ürünlerin barkod okuma teknolojisi ile sesli bir şekilde kullanıcı ile paylaşılmasını sağlıyordu. LCW Sense adlı bu uygulama; barkodu okuduktan sonra ürün hakkındaki detaylı bilgilerin yanı sıra yıkama talimatları ve fiyat bilgisini de kullanıcıya iletiyordu. Hatta ürünü isterseniz favorilerinize ekleyebiliyor, isterseniz de paylaşabiliyordunuz.

LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük Fashion System’e verdiği röportajda yatırımların 2019 içinde globalde de devam edeceğini belirterek “Markamızın ve ükemizin bayrağını daha güçlü dalgalandırmayı ülkemize sözümüz olarak görüyoruz” demişti. Bu açıklamalardan birkaç gün sonra ise yeni adımları belli oldu.

Marka geçtiğimiz günlerde LCW Sense uygulamasını dünyada ilk kez Rusya’daki 36 mağazasında kullanıma açtı. Strateji ve Süreç Geliştirme Direktörü Sanem Tuna ise yeni hedeflerinin uygulamayı 45 ülkede de yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. “LC Waikiki olarak bugün dünyada 45 ülkede 950’ye yakın mağazamızla her gün büyük bir müşteri kitlesiyle temastayız; onların ihtiyaçlarını, taleplerini anlamaya ve buna cevap vermeye çalışıyoruz. Rusya’daki 36 mağazamızda LCW Sense uygulamasını görme engelli müşterilerimizin kullanımına açtık. Görme engelli bireylere kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan alışveriş yapma, giysilerini yıkama ve kombinleme kolaylığı sağlayan bu aplikasyonu hazır giyim sektöründe uygulayan ilk marka olmaktan gururluyuz. Türkiye’de büyük ilgi gören LCW Sense uygulamasını, mağazalarımızın bulunduğu 45 ülkeye yaygınlaştırabilmek en büyük hedefimiz” dedi. Bir sonraki adımda ise Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan’da da hayata geçiriliyor. Ukrayna, Moldova ve Ermenistan’da uygulama alınması için çalışmalar devam ediyormuş.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here