Londra Moda Haftası’nın Yeni Rakibi!

0

Sonbahar Londra’ya yenilikleriyle geliyor. Şehirde Eylül ayında Londra Moda Haftası’nın koşuşturmasına Londra Güzellik Haftası ekleniyor.

Bugün Birleşik Krallık’ın 27.2 milyar pound’luk bir güzellik endüstrisi var. Sadece 2018 yılında kozmetik alanında 3 milyar pound’luk bir satış gerçekleşmiş. Saç ürünlerinde ise bu sayı 6.3 milyar pound değerinde.

2018 yılında İngiliz Güzellik Endüstrisi’nin (British Beauty Council) kuruluş amacı da tüm sektörü tek bir çatı altında temsil edebilmekti. Konsulün kuruluşunun ardından çok fazla vakit geçmeden özel bir hafta düzenleme fikri de bu amaçla birebir uyuşuyor.

11- 15 Eylül’de düzenlenecek güzellik haftası kapsamında endüstri liderleri bir araya gelip paneller düzenleyecek. Yeni ürünler tanıtılacak ve güzellik workshop’ları düzenlenecek. Ayrıca Covent Garden’da devam edecek haftada outdoor bir “Beauty Playground” kurulacak.

Bu sırada Charlotte Tilbury, Chanel, Dior, Deciem, NARS, Jo Malone, Penhaligon’s, AESOP VE Miller Harris de pop mağazalar açacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here