Mağazacılığın Yeni Konsepti

  0
  Shopigo

  ‘‘Fiziksel mağazacılık yerini online’a mı devrediyor’’ derken konsept mağazalar yepyeni formüllerle atağa geçti. Sadece kıyafet veya aksesuar satmıyorlar; bir hayat tarzını ve kültürü de temsil ediyorlar. Bu da onları trendler değişse bile her daim güncel ve kalıcı kılıyor, çünkü özgün kimlikleri ve incelikli ürün seçkileriyle ‘‘tek’’ olmayı başarıyorlar. Birbirlerinden farklı yerlerde duran konseptleriyle, İstanbul’daki beş mağazanın yolunu tuttuk. 

  Hazırlayan: Barış Çetin

  SHOPI GO

  Nerede ve ne zaman kuruldu?

   2012 yılında Türkiye’nin ilk ve tek online konsept mağazası olarak kuruldu. Ardından 2014 yılında bünyesine fiziksel bir mağaza da katarak yoluna devam etti.

   Müşterilerine neler sunuyor?

   Türkiye’de modayı körü körüne takip edenlere değil beğendiklerini kişiselleştiren ve bireyselliğini giydiklerine yansıtmak isteyenlere hitap eden ürünler sunuyor. Modanın yanı sıra sanat, tasarım, sokak kültürü ve müzikseverleri buluşturan bir platform. 

  Neleri her zaman bulabiliriz? 

   Dünyaca ünlü markaların özel iş birlikleri, çıkış yapan genç tasarımcılar, lüks sokak giyim markaları, sınırlı sayıda üretilen sneaker’lar, hayatı kolaylaştıran ilginç teknolojik ürünler, kişisel bakım ürünleri, kitaplar ve dekoratif objeler. 

  Nelerden asla vazgeçmez?

  Kuralları yıkmaktan, yapılmamışı yapmaktan ve fark yaratmaktan asla vazgeçmiyor.

   

  WUNDER

  Nerede ve ne zaman kuruldu?

   2015 yılı Aralık ayında, Kadıköy Moda’da kuruldu. 2017 yılında ikinci yaşını kutlarken yeni mağazasına taşınan WUNDER, Moda’da bulunan mağazası ve online satış platformu www.wunder.com.tr ile yoluna devam ediyor.

  Kim kurdu?

   Moda tasarımcısı İlke Güzelsoy Çerçi, sneaker koleksiyoneri Can Çerçi ve pazarlama iletişimi kökenli Cem Çerçi tarafından bir aile şirketi olarak kuruldu.

  Ne satar?

  Sneaker ve bu sneaker’larla birlikte kullanılabilecek olan kıyafet ve aksesuarlar.

  Neleri her zaman bulabiliriz?

  Markaların, her mağazada satılmayan sınırlı üretim sneaker modelleri, Air Jordan Retro serisi, adidas Yeezy gibi sneaker kültüründe öne çıkan popüler modeller, özel iş birliği ürünleri; Air Max, Old Skool, Superstar, Air Force gibi zamana meydan okuyan ikonik sneaker’lar ile özel koleksiyon giyim ve aksesuar parçaları.

  Nelerden asla vazgeçmez?  
  Sokak kültürünü sahiplenerek bu kültürün gelişmesi için projeler yapmaktan ve bu projeleri yaparken samimiyetinden asla vazgeçmiyor.

   

  SOUQ 

  Nerede ve ne zaman kuruldu?

  2014 yılında başlayan Souq pazarlarının doğal bir sonucu olarak ortaya çıktı. Karaköy’de aylık ve haftalık olarak düzenlenen temalı etkinliklerin bir uzantısı olarak ilk kez 2015 yılında Karaköy’de kuruldu. Ardından Kanyon’a geçti.Şimdi hem Kanyon’da hem de www.souqdukkan.com adresinde, online. 

   Kim kurdu?

   14 yıllık gazete-dergi geçmişine sahip Yaprak Aras ve müzisyen Alican Tezer tarafından kuruldu. 

   Ne satar?

   Özenle seçilmiş yerli ve yabancı markalar, tasarımcı ürünleri, sanatçı işleri, plaklar, kadın ve erkek aksesuarları, bitkiler, aromaterapik ürünler, kıyafetler, objeler.

  Neleri her zaman bulabiliriz? 

  İşini iyi ve tutkuyla yapan tasarımcıların ürünlerini.

   Nelerden asla vazgeçmez?

  Değerli olanı ticari olana tercih etmekten asla vazgeçmez.

   

  OPENHAUS

  Nerede ve ne zaman kuruldu?

  Nişantaşı’nın en ikonik köşesinde, Abdi İpekçi ve Valikonağı caddelerinin kesiştiği noktada, Kasım 2018’de kuruldu.  

  Kim kurdu? 

  Zeynep Karahan. 

  Ne satar?

   Pek çok farklı markaya ait kıyafet ve aksesuarlar; sanatsal ve dekoratif objeler.  

  Neleri her zaman bulabiliriz? 

  Burada her zaman bulabileceğiniz şey değişim ve bir sonraki adımınız!

   Nelerden asla vazgeçmez?

  Kaliteli-enerjik hizmetinden ve her zaman en yenilikçi olmaktan. 

   

  MIDNIGHT 

  Nerede ve ne zaman kuruldu?

  2007 yılında İstanbul’da tasarım satan bir konsept mağaza olarak müşterileriyle buluşmaya başladı. Mısır Apartmanı’ndaki ilk mağazasının ardından Bebek’e taşındı ve buradaki ilk butik/konsept mağaza olarak markalaştı.

   Ne satar?

  Büyük dünya markalarının yanında, uluslararası ölçekte dükkanlarda satılan moda markalarını da burada yan yana görmek mümkün.Midnight, dünyanın dört bir yanından tasarımcılarlaçalışıyor. Son yıllarda, özellikle Türk, Yunan, Lübnan ve Brezilyalı ödüllü mücevher tasarımcılarından oluşan çok geniş bir mücevher seçkisine sahip.

  Neleri her zaman bulabiliriz? 

  Her sezonunglobal trendlerini Bebek’e getiriyor Midnight. Bunun yanında dünyanın çeşitli yerlerinden özgün tasarımcıların ürünlerinide mağazada görmek mümkün.

   Nelerden asla vazgeçmez?

  Mağazasına her an yeni bir soluk ve heyecan getirebilmekten, yenilikçi olmaktan, müşterilerini sürekli cesur markalarla tanıştırmaktan ve private shopping deneyimini en iyi yaşatma kültüründen asla vazgeçmez

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here