Off-White İlk Çeyreğin En Popüler Markası Seçildi

0

Moda dünyasının en popüler ve hit marka ve ürünlerini seçen analiz şirketi Lyst Index 2019 ilk çeyreğinin verilerini paylaştı.

Online dünyada 12.000 farklı tasarımcı ve mağazadan alışveriş yapan beş milyon kullanıcının alışkanlıklarını yapay zeka yardımıyla toplayan Lyst’in küresel datası, Google aramaları, en fazla satılan ürünler ve sosyal medyada adı en faza geçen ve etkileşim alan marka, tasarımcı ve ürünlerden oluşuyor.

Buna göre ilk çeyreğin kazananı Off-White oldu. Aynı zamanda Louis Vuitton erkek departmanının başında olan Virgil Abloh’nun markası 2018’in son çeyreğinde ikinci sıradaydı. Markayı zirveye taşıyan şey ise Mr Porter ve Matches Fashion gibi sitelerle yaptığı iş birlikleri oldu.

Gucci ise zirveden gerileyerek ikinci sıraya oturdu. Geçtiğimiz aylar içerisinde Gucci’nin attığı en büyük adım ise Kuzey Amerika’da Afro-Amerikalı gençler için 10 milyon dolar değerindeki yeni bir eğitim programı geliştirmesi oldu.

Listede üçüncü sırada Balenciaga, dördüncü sırada ise beş basamak yükselen Valentino yer alıyor. Valentino’yu ise en çok Birkenstock’la yaptığı iş birliği ve Ocak ayındaki efsanevi casting seçimiyle tamamladığı haute couture şovuyla konuşmuştuk.

İlk 10’da yer alan bazı diğer markalardan Fendi ve Stone Island sırasıyla bir önceki çeyrekte beşinci ve yedinci basamaktaki yerlerini korurken Prada beş basamak yükselerek altıncı sıraya, Saint Laurent ise 27. sıradan 10. sıraya yükselmiş. Versace ve Vetements ilk 10’daki yer almaya devam etseler de düşüşteler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here