Prens Charles Sürdürülebilir Modaya El Atarsa

0

 

Prens Charles, The Prince’s Foundation aracılığıyla ve Yoox/Net-a-Porter işbirliğiyle modaya adım atıyor. Bu kararının ardındaki en önemli sebep ise son 40 yılını sürdürebilir bir gelecek inşa etmeye adamış olması.

The Prince’s Foundation, hem kadın hem de erkek olmak üzere, Sonbahar/Kış koleksiyonu üretmek için çalışmalara başladıklarını duyurdu. “The Modern Artisan” adındaki koleksiyon, İtalya’da tasarlanıp İngiltere’de üretilecek. Zanaat ve sürdürülebilirlik arasındaki etkileşimi ortaya koyması açısından önem taşıyan bu kıyafetler, vakfın yetiştirdiği moda tasarımcıları tarafından yaratılacak.

Vakıf bu proje için Yoox/Net-a-Porter ile uzun süreli bir ortaklık anlaşması yaptığını; böylelikle geleneksel zanaatin dijital yaratıcılıkla kaynaşmasına yardımcı olacağını duyurdu.

Prens Charles bahsi geçen kaynaşmanın yeni nesil yeteneklerin sürüdürülebilirlik bilinciyle yetişmesine zemin yaratacağını ve bu olanağın da vakıf tarafından sağlanmasının kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi.

Koleksiyon önümüzdeki yaz sezonunda Net-a-Porter, Mr.Porter, The Outnet ve Yoox’da satışa sunulacak ve elde edilen tüm gelir genç yeteneklerin desteklenmesi için The Prince’s Foundation’a aktarılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here