Ralph Lauren Ekosisteme Sahip Çıkıyor

0

Moda endüstrisi yeryüzünü en çok kirleten sektörlerden biri olarak anılmaktan kurtulmak için çabalıyor. Dünyadaki en büyük ve prestijli hazır giyim markalarından biri olan Ralph Lauren geçtiğimiz gün yeni koleksiyonunu tanıttı. Ve karşımızdaki yeni polo tişörtler sadece birer tişört olmaktan çok daha fazlaydı.

Ralph Lauren’in tanıttığı bu yeni ürünlerin başlığı Earth Polo. Her bir tişört plastik şişelerin geri dönüştürülmesiyle elde edilen polyesterlerle hazırlanıyor. Materyalleri boyama süreci ise sıfır su kullanımı gerektiren yöntemlerle tasarlanmış.

Ralph Lauren Earth Polo koleksiyonu

İyi haber ise bunun tek seferlik bir koleksiyon olmayışı. Ralph Lauren’in oğlu, aynı zamanda şirketin inovasyon şefi David Lauren “2025’e kadar okyanuslardan 170 milyon plastik şişeyi temizleyeceğiz” şeklinde konuştu. “Yenilikçi yaklaşımlarla değerli bir şey üretmek istiyoruz ve doğayı en çok tehlikeye sokan plastik kullanımına bir çözüm getirmenin peşindeyiz” diyerek de açıklamasını sonlandırdı.

Hem kadın hem de erkekler için tasarlanan bu yeni koleksiyonda beyaz, mavi, yeşil ve siyah renklerde üretilen tişörtlerin fiyatı ise 89 dolar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here