Rihanna ve LVMH Ortaklıklarını Duyurdu

0

Fanları Rihanna’yı yeni bir albüm yayınlamadığı için sosyal medyada taciz ederken o, ocak ayında internette yayılmaya başlayan dedikodulara son noktayı koydu. Hayır, yeni albüm müjdesi değil.

Robyn Rihanna Fenty dünyanın belki de en büyük süper starlarından biri, dünyanın en büyük moda grubu LVMH çatısı altında Fenty Maison’u kurdu. Markanın ilk defilesi ise birkaç hafta sonra, 22 Mayıs’ta Paris’te düzenleniyor.

Fenty Maison, böylece 1987’den beri LVHM tarafından sıfırdan kurulan ilk marka oluyor. Daha önceki ise Christian Lacroix’ydı. LVMH çatısı altındaki tek ilk bu değil. Son birkaç yıldır çok sesli olmak adına önce Dior ardından Givenchy tasarım ekiplerinin başına birer kadın tasarımcı getirilmişti. Maria Grazia Chiuri ve Clare Waight Keller’ın kapıdan içeriye girişinin ardından Louis Vuitton erkek giyiminin başına da gruptaki ilk siyah tasarımcı Virgil Abloh seçilmişti.

Fenty Maison logosu

LVMH Başkanı Bernard Arnault ise “Herkes Rihanna’yı muazzam bir şarkıcı olarak tanır, ancak Fenty Beauty için yaptığımız iş birliği sırasında gördük ki o gerçek bir girişimci, müthiş bir lider ve tam bir C.E.O. ruhuna sahip,” şeklinde basın açıklamasında bulundu.

“Bana lüks sektöründe sınır tanımayan bir artistik özgürlüğün verildiği alan” şeklinde yorum yapan Rihanna’nın ilk Fenty Maison koleksiyonunda daha önceki işlerinde olduğu gibi tüm yaş, renk ve beden gruplarından insanlara hitap edecek parçalar görmemiz çok mümkün. Business of Fashion’un haberine göreyse Rihanna bu markaya 30 milyon euro değerinde  yatırım yapmış.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here