Shazam Ama Kıyafetler İçin

0

Öncelikle biraz tarih dersi. Shazam fikri ilk önce 1999 yılında bulunuyor. 2002’de servis kullanılmaya başlanıyor. iPhone’larım yaygınlaşmasıyla ise bir anda popüler oluyor. Neredeyse hayati bir işlevi bile oluyor zaman zaman. Neticede kimse “Bu şarkı neydi ya diye düşünerek delirmek istemez.” Fikir o kadar seviliyor ve popüler kültürde yer ediniyor ki önce “Keşke parfümler için de Shazam olsa”, ardından “Keşke kıyafetler için de Shazam” olsa diye zaman zaman espiriler yapılıp dileklerde bulunuyoruz.

Hayaller gerçek mi oluyor?

Perakende konusunda lider olsa da Amazon moda konunda da sektör lideri olmayı hedefliyor. Önce dijital soyunma kabinleri fikri geldi, şimdi de kıyafetlere Shazam gibi bir uygulama sayesinde daha kolay ulaşmamızı sağlamak için kolları sıvadı.

StyleSnap isimli uygulama Amazon’un yapay zeka teknolojisini kullanarak geliştirdiği bir uygulama. Bu sayede yolda yürürken karşınıza çıkan bir kıyafetin fotoğrafını çekip bu uygulamaya yüklüyorsunuz. Uygulama ise sizi direkt olarak Amazon’un satış kanalına yönlendiriyor. Bakalım uygulama bu konuda ne kadar doğru sonuçlar verebilecek kullanıcısına.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here