Yeni Bağımlılık: E-Bültenler

0

Basın bültenleri, en yeni ürünler, kampanyalar ya da sadece dünyada olan bitenden geri kalmamama dürtüsü. Bugün hemen hemen hepimiz bir markanın ya da bir yayının bülten hizmetlerine üyeyiz. Fashion System olarak her hafta web sitemizde en çok okunan, öne çıkan haberleri okuyucumuzla paylaşıyoruz. Netflix, kataloğuna yeni eklenen diziyi bize yine e-posta yoluyla iletiyor. Ya da Mango’nun sezon sonunda girdiği indirimden bu şekilde haberdar oluyoruz. E-bültenler bugün markaların direkt iletişim konusunda en etkili yöntemlerinden biri. Araştırma şirketi İPSOS ise neden “Üye Ol” butonuna basmaktan çekinmediğimizi araştırmış. Sonuçlar gösteriyor ki her beş kişiden biri bu sisteme bayılıyor.

Neden Üye Oluyoruz?

1 – Hayatı kolaylaştırıyor: Başka şeylere odaklanırken aramak zorunda kalmıyoruz. Bilgi direkt bize ulaşıyor.

2 – Benim İçin Harekete Geç: Burada algoritmalar devreye giriyor. Hangimiz her Pazartesi günü yenilenen Spotify “Keşif Listesi”nin başına heyecanla geçmiyoruz ki?

3 – Güvende Hissetmek: Amazon’dan siparişinizi verdiniz. Kavuşmak için can atıyorsunuz. Neyse ki online sistem üzerinden ürünün Atlantik üzerinki uçuşunu ya da evinize ne kadar uzakta olduğunu izleyebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here