LAR Studio

0

Cesur, dinamik, özgün ve bağımsızlar…

Günümüzde stilimizi oluşturan kıyafet ve aksesuarlar, vermek istediğimiz mesajın en önemli parçaları. Görünüşümüzü destekleyen yeni nesil markalar ise gelenekselleşmiş kalıpları dönüştürüyor, tasarım ve üretim süreçlerini kendilerine has kurallarla yeniden yaratıyorlar. Özgün kimliklerinden sapmadan, prensipli ve bir o kadar da ilham verici bir formül ile Türk moda endüstrini güncelleyen beş markanın 5N1K’sını inceledik. İlki Lar Studio..

 

LAR Studio

Kim kurdu?

Laris Alara Kilimci.

Nerede, ne zaman kuruldu?

İstanbul’da, Mart 2017’de.

Nerelerden/nelerden ilham alır?

Modernizm ve post-modernizmin içindeki özgün tasarımlardan, günlük hayattaki sembolik parçalardan. Hayattaki ritim ve kontrastlardan.

Nasıl bir süreçte tasarlar?

Panik ve manik. Elle üretilen tasarım sürecinde desen dünyasında kaybolmak büyük özgürlük sunuyor. LAR Studio’nun desenlerinin dili de böyle oluşuyor.

Neden özgün ve bağımsız kalmayı tercih ediyor?

LAR bir desen ve sanat markası olarak dilini eklektik ilhamlardan alıyor. Günümüzdeki trendlerden öteye geçiyor bu anlamda. Her koleksiyon adeta bir sergi haline bürünüyor. Üretimi bu yüzden bağımsız bir şekilde ilerletiyor. Elden çıkan desenler zamansız dilini oturtana kadar bağımsız kalmaya devam edecek.

Lar Studio’yu nerelerde bulabiliriz?

Simple Life – Bebek, MaeZae – Karaköy, Vitruta – Beyoğlu, Petra Roasting Co., Gayrettepe, Skog Store, Ortaköy, Vakkorama, Akmerkez, Zorlu, Suadiye, İstinyePark, City’s Nişantaşı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here